İMPLANT FİYATLARI

Fringilla luctus tortor felis nec nibh. Nam consequat venenatis lacus, eget sagittis leo scelerisque quis.

İmplant Fiyatları nasıl belirlenir? İmplant tedavisi yaptıracak hastaların ilk yapmaları gereken bir diş hekimi tarafından muayene edilmektir. Muyene sırasında diş hekimi tarafından çene kemiğinin röntgeni istenerek implant yapılacak bölgede ki kemiğin durumuna bakılır. Aslında tüm tedavi sürecini belirleyecek olan kısımda implantın konacağı kemiğin durumudur.

Diş hekimi çene kemiğine baktıktan sonra tedavide kullanılacak implantın markası belirlenir. Genelde diş hekimlerinin kendi tercih ettikleri ve tüm hastalarına tavsiye ettikleri birer implant markası olur. Bu da önemli bir hususdur. Sonuçta yıllarca size diş kökü görevi görecek olan implantın markası ve içeriği çok önemlidir.

Bir sonraki aşama ise diş hekiminin tecrübesidir. Ki bu aşama da en önemli aşamalardan bir tanesidir. Burada diş hekiminin çene kemiğini iyi ölçümlemesi gerekmektedir, çıkabilecek olumsuzlukları öngörebilmeli ve öngöremediği olumsuzluk olursa buna da anında sağlıklı müdahale edebilecek tecrübede olmasına dikkat edilmelidir.

İmplant Fiyatları nasıl belirlenir?

implant fiyatları nasıl belirlenir

İmplant fiyatları yukarıda bahsettiğimiz unsurlara bakılarak belirlenir. Bu unsurlar bir araya gelerek bir maliyet oluştururlar ve buda implant fiyatı olarak yansımaktadır. Fakat bir durum daha vardır ki atlanmaması gerekmektedir. Kimi hastalara bir günde implant tedavisi yapılabilirken, kimi hastalara çene kemğinin uygun olmaması durumundan implant tedavisi aylarca sürebilmektedir. Tahmin edersiniz ki bu ikisi aynı maliyetle olacak tedaviler değildir ve fiyatı etkilemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir